Stiri Sport VIDEO Ons Jabeur a plâns pe teren după victoria de la Turneul Campioanelor: „Am decis să donez o parte din premiu”

Învinsă de Coco Gauff în primul meci al turneului din Cancun (Mexic), jucătoarea din Tunisia a obținut primul succes. S-a impus după o oră și 30 de minute în fața Marketei Vondrousova, din Cehia, care are două înfrângeri din două partide.

Jabeur a început meciul cu un break, a condus cu 2-0, dar Vondrousova a egalat. La 2-2, tunisianca a mai câștigat o dată pe serviciul adversarei. Iar de la 3-2 s-a menținut în față până la final.

După ce la 5-3 a ratat trei mingi de set, Jabeur a închis setul la următorul game, scor 6-4. Actul secund a avut o desfășurare asemănătoare. Jabeur a avut 2-0 și 3-2, dar a fost egalată de fiecare dată. De la 3-3, tunisianca nu a mai greșit. A câștigat următoarele trei game-uri și a luat setul cu 6-3.…