Italianul a ajuns în Superliga la jumătatea lui octombrie, iar după 4 luni și jumătate poate să susțină o conferință de presă în limba română. Întrebat despre asta, Costantino a răspuns cu o replică românească: „Eu cred că e vorba despre respectul pentru România, pentru fani, pentru președinte. Nu sunt aici să frec menta, sunt aici să lucrez”.
„Meciul de mâine este foarte important, jucăm cu o echipă de tradiție. Noi am jucat cu Farul și Rapid. Mâine jucăm cu o echipă pe care o putem bate. Cunosc istoria și tradiția meciurilor cu Dinamo, dar mâine nu e vorba despre asta, ci despre Dinamo și Craiova din acest moment. Știu că meciul cu Dinamo e important pentru suporteri, pentru președinte, pentru club.…
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea