Ivaylo Petev a trimis din primul minut o garnitură apropiată de cea ideală, cu Bancu, Crețu, Mitriță, Ivan și Markovic titulari, dar alb-albaștrii nu au reușit să subjuge o echipă mult inferioară pe hârtie, cu un lot cotat la doar 2,3 milioane de euro, 10% din cât valorează echipa oltenilor!
Nu s-a văzut o diferență clară între cele două echipe în prima parte, în ciuda ligilor diferite în care acestea evoluează. Trio-ul ofensiv al juveților, Ivan - Mitriță - Markovic, a fost anihilat lesne de combativii semiamatori. Primul a înscris, a deschis scorul în minutul 8 din penalty, în rest a fost inexistent. Mitriță a fost controlat serios la glezne, ținut din scurt de nemți.…
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea