Compania Certinvest Management Solutions, deținută de Eugen Voicu, a intrat în acționariatul lui Dinamo, potrivit Fanatik. Astfel, Eugen Voicu a cesionat 7,8% din acțiunile sale către compania pe care o deține. Și a rămas cu 33,28% dintre acțiuni. Suma totală a tranzacției este de 11.000 de lei.
Afacerea a fost aprobată în Adunarea Generală din 15 decembrie 2023, iar pe 30 ianuarie a fost publicată în Monitorul Oficial: „Acționarii decid în unanimitate următoarele: Aprobarea cesiunii unui număr de 1.100 acțiuni de către acționarul Voicu Eugen-Gheorghe către invitatul Certinvest Management Solutions S.A., cu o valoare nominală de 10 RON fiecare, însumând o valoare nominală totală de 11.000 RON, reprezentând 7,80% din capitalul social al Societății”.…
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea