România are din acest an doi arbitri internaționali de futsal în Elite Category, prima grupă valorică a forului fotbalistic internațional FIFA. În categoria amintită, în care se afla Vlad Ciobanu (Iași), a mai fost promovat un alt ieșean, Bogdan Hanceariuc (43 de ani).
Pe când era student la Medicină, Hanceariuc, care acum este medic primar, specializarea radiologie și imagistică medicală, la Spitalul „Dr. C. I. Parhon”, a fost coleg cu Ovidiu Hațegan și Istvan Kovacs la cursurile organizate în 2000 și 2001 de Comisia Centrală a Arbitrilor din România cu arbitrii de fotbal de perspectivă.…
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea