Stiri Sport Sorana Cîrstea, debut cu stângul în 2024 » Românca a pierdut în fața unei sportive de 19 ani

Linda Noskova s-a impus în setul decisiv în fața Soranei, după 2 ore și 22 de minute, scor 6-4, 4-6, 6-4. Acesta a fost primul meci direct dintre cele două tenismene.

Sorana Cîrstea, eliminată în al doilea tur de la Brisbane

Sorana Cîrstea a intrat direct în turul doi la turneul WTA 500 de la Brisbane, din Australia. Românca a pierdut în setul decisiv în fața noii speranțe a Cehiei, Linda Noskova.

Sorana a salvat șase mingi de set în prima manșă, dar a irosit multe oportunități de a se impune la retur. Românca a avut 5 mingi de break în al zecelea game, dar nu le-a fructificat, iar Noskova a reușit să se impună până la urmă.…