Stiri Sport Radu Negru, supărat pe arbitraj la finalul înfrângerii cu Farul: „Nu îmi place atitudinea lor. E deranjant.”

Farul Constanța a învins FCU Craiova, scor 1-0, în runda #23 din Superliga. Constănțenii s-au impus prin golul marcat de Ronaldo Deaconu în minutul 9.

Chiar dacă pentru FCU Craiova a fost a doua înfrângere la rând, Radu Negru a declarat că jocul practicat de olteni a fost unul destul de bun.

FCU Craiova a cerut penalty în minutul 76 al meciului, la scorul de 1-0 pentru constănțeni. Damien Dussaut, apărătorul gazdelor, a pus talpa pe piciorul lui Gabriel Compagnucci. „Centralul” Andrei Moroiță nu a dictat lovitură de la 11 metri.…