Nu mai departe de etapa trecută au fost dictate 3 penalty-uri după intervenția VAR. Au beneficiat de aceste decizii Farul, în remiza cu FCSB (1-1), Universitatea Craiova, în victoria cu Sepsi (3-1), și FC Voluntari, în egalul cu Hermannstadt (1-1).
Ilfovenii sunt cei care au executat cele mai multe lovituri de pedeapsă, 5, în urma unor faze care au avut nevoie de consultarea VAR. În top urmează FCSB și Farul, cu câte 4 astfel de penalty-uri primite.…
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea