Claudio Ionuț Mocanu este campion al României cu echipa U19 a Universității Craiova în primăvara anului trecut. Acum acesta a fost legitimat de Oțelul Galați, semnând un contract pe jumătate de an, cu posibilitatea de prelungire pe încă două sezoane.
Mocanu are 19 ani și este de meserie fundaș dreapta și o soluție la care Dorinel Munteanu poate apela pentru a bifa regula Under 21.
„După finala Ligii de Tineret de anul trecut, scor 3-1 cu UTA Arad, Claudio a fost trimis de clubul din Bănie sub formă de împrumut la CSM Deva, iar de câteva zile a devenit liber de contract”, anunță siteul oficial al grupării gălățene.…
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea