Pe Petre Cozma nu-l trădează decât ochii. Nici faptul că are grave probleme la piciorul stâng – „nu mă mai ajută deloc” – și e chinuit de diabet nu-l doboară. Însă privirea nu poate ascunde marea suferință.
„De 15 ani mă trezesc în fiecare noapte, la 2.30 și plâng”, mărturisește încercatul părinte. La 2.30 a primit cumplitul telefon. Iar din acel coșmar, din acea noapte fatidică, parcă nu s-a trezit niciodată.
Ferenc Ilyés i-a dat vestea cumplită
„M-a sunat Ferenc Ilyés, era coleg cu Marian”, spune Petre Cozma. Jucător de origine română, născut la Odorheiu Secuiesc, Ilyés a evoluat la Veszprem (2007-2009) și între 2003 și 2019 pentru naționala Ungariei, iar acum e șeful federației de la Budapesta.…
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea