Golurile României au fost marcate de Eliza Buceschi (8), Sonia Seraficeanu (7), Cristina Laslo (4), Crina Pintea (4), Nicoleta Dincă (4), Alicia Gogîrlă (2), Andreea Popa (2), Alexandra Dindiligan (2), Lorena Ostase (2), Bianca Bazaliu (1), Daria Bucur (1).
După victoria de astăzi, 3 decembrie, România s-a calificat în a treia grupă principală, unde i se vor alătura două echipe din actuala grupă, cel mai probabil Danemarca și Serbia, plus primele 3 clasate din grupa F.
Două dintre acestea sunt deja cunoscute, Germania și Polonia. A treia va fi câștigătoarea duelului Japonia – Iran, programat pentru luni.…
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea