Darius Olaru se află la cel mai bun sezon al său în Superliga, cu FCSB. Luni seară a reușit un hattrick, la 4-0 cu UTA, și a ajuns la 13 reușite în 2023 - 2024. Cu toate astea, mijlocașul ofensiv nu l-a impresionat pe Vasile Miriuță.
Mai mult, fostul antrenor al lui Dinamo nu-l vede pe internaționalul român într-un campionat puternic al Europei. „Face 26 de ani în martie. Tu la 26 de ani eşti tot în campionatul României, toţi spunem că e un jucător fabulos, un jucător extraordinar, dar tu eşti tot aici. Nu e în campionatul Germaniei, la Leverkusen, să vină Chelsea să plătească 50 de milioane”, a spus Miriuță la Primasport.…
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea