Precedenta confruntare dintre cele două echipe, cea din 22 septembrie 2023, a fost una de-a dreptul spectaculoasă, cu multe ocazii la ambele porţi.
La final, elevii lui Dorinel Munteanu s-au impus pe terenul craiovenilor cu 2-0, graţie golurilor marcate în repriza secundă de către Kehinde Fatai şi Ştefan Bodişteanu.
Oțelul: Dur-Bozoancă - Zhelev, Cisse, Lovric, Gomes - Teles, Lameira, Cisotti - Maciel, Rusevic, Bordușanu Rezerve: Stoian, Adascăliței, Cîrjan, Gaitan, Ghiocel, A.Pop, Rus, Yabre, Zivulic, Fatai, Tănasă Absenți: Neagu (accidentat), Malle (nu e în lot)Antrenor: Dorinel Munteanu…
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea