Stiri Sport LIVE DE LA ORA 14:00 Etapa 3 din Cupa României Betano continuă miercuri cu alte 3 partide » Steaua se deplasează pe terenul lui CSM Alexandria, FC Botoșani primește vizita lui U Cluj
LIVE DE LA ORA 14:00            Etapa 3 din Cupa României Betano continuă miercuri cu alte 3 partide » Steaua se deplasează pe terenul lui CSM Alexandria, FC Botoșani primește vizita lui U Cluj

Zalău - FC Bihor Oradea, live de la 14:00

Ambele formații sunt eliminate din punct de vedere matematic din Cupa României.

Clasamentul grupei C

CSM Alexandria - Steaua București, live de la 19:00

FC Botoșani - U Cluj, live de la 19:00

Clasamentul grupei B

Se decid sfertfinalistele Cupei României » Toate calculele: cum se califică echipele din grupa B

Botoșani e eliminată, U Cluj se califică sigur cu o victorieU Cluj merge mai departe și cu un egal, cu condiția fie ca Rapid - CFR să nu se termine egal și Alexandria să nu câștige, fie ca Rapid - CFR să se termine egal cu goluri marcate de U Cluj peste ce va fi în GiuleștiU Cluj are șanse chiar să acceadă în "sferturi" și dacă pierde. Exemple de scoruri pentru o astfel de variantă: Botoșani - U Cluj 2-1, Alexandria - Steaua remiză sau bat oaspeții la cel mult 3 goluri diferență, Rapid - CFR 1-0 sau 0-1…