După ce a fost eliminată de Yafan Wang (68 WTA) în turul secund de la Australian Open, Emma Răducanu și-a încercat norocul la Abu Dhabi, acolo unde a trecut de cehoaica Marie Bouzkova (36 WTA) în primul tur.
Deși a părăsit ambele competiții încă din fazele incipiente, jocul britanicei este pe un trend ascendent. La finalul meciului de la Abu Dhabi, tunisianca Ons Jabeur a evidențiat abilitățile excepționale ale lui Răducanu, numind-o drept o „jucătoare uimitoare”.
„Nu mi-a fost ușor, evident. Emma este o jucătoare extraordinară. Îi doresc din suflet toate cele bune și știu că poate juca mult mai bine”.…
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea