În acest context, oltenii „tremură” pentru calificarea în play-off. U Cluj, echipa de pe locul 7, este la 2 puncte de trupa lui Ivaylo Petev, iar Sorin Cârțu (68 de ani), legenda Craiovei Maxima, este de părere că oltenii nu sunt siguri de locul pe care îl ocupă în clasament.
Sorin Cârțu consideră faptul că Universitatea Craiova trebuia să-l păstreze pe Eugen Neagoe. Tehnicianul a fost demis după primele 2 etape, perioadă în care a înregistrat pe banca oltenilor un succes și un rezultat de egalitate. Cârțu are emoții în legătură cu ocuparea unui loc de play-off de către CS U Craiova la finalul sezonului:…
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea