În minutul 63 al partidei, la scorul de 1-1, buzoienii au beneficiat de o lovitură liberă de la aproximativ 35 de metri. Adrian Chică-Roșă a trimis o minge lobată peste apărarea adversă, balonul a ajuns la Marko Pervan, care a reluat spre poartă, apoi s-a prăbușit.
Portarul celor de la Tunari a respins șutul, apoi a fost călcat de coechipier, fără să fie atins de jucătorul Buzăului. Arbitrul Vlad Baban (Iaşi) a dictat fault în atac. Așadar, golul marcat pentru buzoieni de Diogo Izata nu a fost contabilizat pe tabela de marcaj.…
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea