Stiri Sport FOTO Nemec a luat „galben” dintr-un motiv rar întâlnit în meciul cu Botoșani » Slovacul, eliminat în repriza secundă

Adam Nemec a omis să își dea jos verigheta și nici nu a acoperit-o pentru a nu fi un pericol pentru adversari. Astfel că a pățit-o.

„Centralul” Szabolcs Kovacs a remarcat acest lucru în minutul 13, în momentul în care atacantul slovac a ridicat brațele, în semn de nemulțumire pentru o ratare a Voluntariului.

FOTO. Adam Nemec, cartonaș stupid Botoșani - Voluntari 3-3

Nemec a fost eliminat în minutul 61 al partidei de la Botoșani, la scorul de 3-2 în favoarea ilfovenilor. A primit al doilea cartonaș galben din cauza unei intrări din spate asupra lui Eduard Florescu.…