Prima competiție a sezonului 2024 este United Cup, o competiție mixtă pe echipe, care oferă puncte pentru clasamentele ATP și WTA. A doua ediție a acestei întreceri îi are la start pe cei doi lideri mondiali: Iga Swiatek și Novak Djokovic.
Iga este deja la Perth, unul dintre orașele gazdă ale competiției, iar joi ea a participat alături de coechipierii săi la un eveniment inedit. Polonezii au luat lecții de surf pe plaja Scarborough.
„E incitant mereu să fac parte din echipa Poloniei. Mă bucur că sunt din nou la această competiție. Anul trecut ne-am distrat, sper să o facem și acum. E greu să intri în ritm de la prima competiție a anului, mi-aș dori să joc și câteva meciuri de dublu mixt”, a spus Iga Swiatek.…
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea