Prima parte a meciului din Covasna a fost dominată categoric de Sepsi. Dinamo nu și-a creat nicio ocazie majoră de a înscrie, dar ar fi putut primi două lovituri de pedeapsă.
Marius Avram, fost arbitru în Liga 1, consideră că trupa din „Ștefan cel Mare” ar fi trebuit să beneficieze de două penalty-uri în prima parte a meciului.
Prima fază controversată a avut loc în minutul 21, când Branislav Ninaj, stoperul slovac al lui Sepsi, l-a lovit cu cotul în cap pe Răzvan Patriche, fundașul central al lui Dinamo. Duelul a avut loc în urma unui corner primit de „câinii roșii”.…
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea