Dinamo a încheiat pe o pantă ascendentă anul 2023. „Câinii” au învins FC Botoșani (2-0) și FC Voluntari (1-0) și s-au apropiat la 7 puncte de locul 14, primul ce le permite acestora să evite retrogradarea directă.
Până la aceste victorii, Dinamo adunase 5 înfrângeri la rând și salvarea de la retrogradare părea tot mai greu de realizat.
Marius Niculae a spus că dacă va face niște transferuri importante în pauza de iarnă, Dinamo va reuși să se salveze, fără să mai joace meciurile de baraj.…
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea