Petrolul - Rapid, diseară, de la ora 20:00, pe stadionul "Ilie Oană", este meciul zilei, dar și o partidă de o rivalitate aparte. Denumită de suporterii ambelor cluburi "Primvs Derby", un duel al orgoliilor de zeci de ani.
Adrian Mutu, în prezent antrenorul lui Neftchi Baku, ocupanta locului 3 în Azerbaidjan, a fost jucător la Petrolul și antrenor la Rapid. "Briliantul" a fost o lovitură de imagine a clubului ploieștean atunci când a fost prezentat în ianuarie 2014. A evoluat la "găzari" până în septembrie același ani.…
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea