Roș-albaștrii au nevoie de cel puțin un egal pentru a merge mai departe și doar în cazul unei victorii ar putea ocupa prima poziție, care înseamnă că va disputa pe teren propriu meciul din faza următoare. În cazul în care va pierde meciul din Bănie, FCSB va rata sigur calificarea în „sferturi”.
După eșecul cu Oțelul, din campionat, FCSB a pierdut un fotbalist important pentru confruntarea din Cupă. Florinel Coman și-a dorit să fie eliminat tocmai pentru a absenta în meciul cu FCU Craiova, dar va avea drept de joc cu CFR, duminică, în derby-ul primelor două clasate din campionat.…
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea