CSU Craiova a rezolvat al doilea transfer al iernii. După fundașul dreapta Pyry Soiri, oltenii au bătut palma cu Denil Maldonado, care va veni sub formă de împrumut până la vară.
Sursele Gazetei Sporturilor anunță că fundașul a semnat azi înțelegerea cu echipa lui Ivaylo Petev, iar acesta se va alătura lotului în cel mai scurt timp.
Maldonado aparține de formația honduriană CD Motagua și vine la Craiova sub formă de împrumut pentru un sezon, pentru aproximativ 200.000 de euro, cu opțiune ulterioară de transfer definitiv. Dacă-l vor păstra, oltenii vor trebui să achite la vară în jur de 500.000 de euro.…
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea