Plecat în cantonament ca-n tinerețe, acum în alt rol, idolul Giuleștiului se simte în elementul lui în Turcia, țara care i-a schimbat definitiv percepția despre fotbal și viață în urmă cu două decenii. Pancu recunoaște că marele vis rămâne cel de a o antrena pe Beșiktaș și vorbește deschis despre filosofia și aspirațiile sale, într-un interviu de 45 minute, fără prelungiri, acordat Gazetei în hotelul Sueno din Belek, locul unde-i cazată și dragostea dintâi, Rapidul.
Căutat de un club din Turcia la finalul anului trecut, Pancu spune de ce a ales să continue munca de la U21, care-i mai e relația cu „rebelul" Tavi Popescu și cum îi compară pe rapidiștii făcuți, nu născuți, Copos și Șucu.…
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea