Petrolul a pierdut categoric cu Debrecen, un adversar mai bine pregătit. Echipa maghiară e pe locul 5 în campionat și i-a dominat pe petroliștii pe tot parcursul meciului. Golul victoriei a fost marcat de Vajda, în repriza a doua, scăpat de apărarea adversă.
Petrolul a început cu o echipă de rezerve, iar titularii au intrat în minutul 65. Asta și pentru că prahovenii au meci vineri, cu Odessa. Portarul Zima nu a jucat deloc, singurul titular de drept care nu a evoluat. Cu Debrecen au fost testați Gavrilaș și Jercălău.…
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea