Subiectul ultimelor zile în fotbalul românesc a fost transferul, reușit, al lui Radu Drăgușin la Tottenham. Avem din nou un fotbalist la nivel de top, ca magnitudine a tranzacției. Microbiștii disecă mutarea și fac pronosticuri dacă internaționalul va reuși la Londra și în Premier League, mai ales că a refuzat Bayern Munchen, fotbaliștii români vorbesc de impactul transferului.
Gicu Grozav, 33 de ani, a bifat patru campionate în carieră. A început, practic, la 19 ani la Standard Liege, belgienii achiziționându-l pentru 350.000 de euro. Au urmat U Cluj și Petrolul, apoi ”găzarii” l-au vândut în Cecenia, la clubul lui Kadîrov, Terek Groznîi, pentru 2,2 milioane euro. După Rusia a jucat pentru Dinamo București. Nu a reușit la echipa de suflet a copilăriei, în al doilea mandat acolo, a mers în Turcia la Karabukspor și Bursaspor.…
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea