Damjan Djokovic a ales Rapid și a debutat marți în tricoul giuleștenilor, sub privirile patronului Dan Șucu, în amicalul cu Sabah, vicecampioana Azerbaidjanului, scor 1-2.
Croatul a declinat oferta vecinului său de la Zagreb, Zeljko Kopic, de a merge la Dinamo, a ales să se lupte pentru titlu, în detrimentul bătăliilor pentru salvarea de la retrogradare. La debutul în tricoul alb-vișiniu - a sesizat și el că sunt aceleași culori ca la CFR Cluj, perioada lui de glorie în România! - mijlocașul a fost în largul lui, a avut o prestație bună pe durata primei reprize, cât a fost folosit de Cristiano Bergodi.…
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea