Multă vreme, în prima repriză, CFR s-a descurcat bine cu Gent. Este adevărat că nici belgienii nu i-au pus mari probleme. Situația s-a schimbat pe final, când adversarii clujenilor au irosit două bune ocazii. Sau altfel spus, portarul Sava s-a remarcat prin intervenții reușite.
La reluare, după ce antrenorul Andrea Mandorlini, a făcut mai multe modificări echipei, CFR a devenit din ce în ce mai vulnerabilă. Mai ales pe flancul stâng al defensivei. Pe acolo s-a infiltrat Matias Fernandez-Pardo, care l-a învins pe Sava cu un șut la colț.…
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea