Vlad, 24 de ani, a fost trecut pe linie moartă la FCSB din martie 2022, după un meci pierdut de roș-albaștri pe terenul lui FC Argeș (0-1) din cauza unei erori monumentale comise de Andrei. De-atunci, Târnovanu a devenit varianta numărul 1 pentru poarta celor de la FCSB, goalkeeperul adus de la Poli Iași a avut prestații foarte bune și a ajuns chiar în lotul echipei naționale.
În vară, Becali povestea că Vlad i-a solicitat să-l cedeze la altă echipă, măcar sub formă de împrumut, pentru a putea să apere. Patronul vicecampioanei în exercițiu s-a opus, întrucât nu avea altă dublură pentru Târnovanu și nu era dispus să investească în transferul unui alt portar.…
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea