Stiri Sport Bronz pentru David Popovici în finala de 100 m liber de la Europenele de Înot în bazin scurt de la Otopeni. A doua medalie a României din competiție

UPDATE ora 19.22: David Popovici a cucerit medalia de bronz la 100 m liber într-o manieră incredibilă. El a terminat cu un timp de 46.05. Acesta a întors al 8-lea și al 7-lea, apoi, în ultimul bazin, a recuperat extraordinar.

Este a doua medalie a României la acest European, după bronzul lui Andrei Ungur de la 100 m spate.

UPDATE ora 19.00: Robert-Andrei Badea a terminat pe locul 5 finala de 400 m mixt, cu timpul de 4:07.57. La doar 16 ani, sportivul român a obținut un timp excelent într-o finală câștigată de italianul Alberto Razzetti (3:57.01).…