Porumboiu l-a catalogat pe Dawa ca fiind „jucător de fotbal, nu fotbalist”. Fostul arbitru a spus despre stoperul roș-albaștrilor că atacanții care se luptă pentru minge cu el ar trebui să aibă la ei un pistol, deoarece internaționalul camerunez (9 selecții) intervine într-o manieră tribală.
„Intervenție întârziată a lui Dawa din neglijență (n.r.- la penalty-ul acordat pe finalul jocului FCSB – Farul, 1-1). E jucător de fotbal, nu fotbalist!
Are niște atacuri de multe ori… Atacanții care se luptă corp la corp cu el trebuie să aibă și un pistol la brâu. Eu le-aș numi atacuri tribale”, a declarat Adrian Porumboiu, potrivit Fanatik.…
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea