Stiri Sport A fost dat afară de la echipă, după doar 9 minute jucate în 2024 » „Mult succes în viitoarele aventuri!”

Transferat în septembrie 2023 la Arad, Ofosu a prins doar 8 meciuri la UTA, în Superligă, formație pentru care a înscris un singur gol.

De la reluarea campionatului, Ofosu a jucat doar 9 minute! Un singur minut în victoria cu Sepsi 2-1 și alte 8 minute în succesul 3-1 cu Universitatea Cluj.

„Mult succes și cât mai multe realizări în viitoarele aventuri!”, a fost mesajul  transmis de arădeni pe Facebook.

Revenirea la Arad s-a făcut după o pauză de doi ani. În 2021 pleca de la Universitatea Craiova la Bursaspor, iar înainte să vină la UTA a fost legitimat în liga a doua din Arabia Saudită, la Ohod Al Medina.…