Aproape o treime dintre copiii din România consumă zahăr din primul an de viață, arată o cercetare recentă. În țara noastră, unul din 4 copii are probleme de greutate, iar unu din zece suferă de obezitate. Și numărul copiilor care au probleme cu greutatea este însă în creștere.
Un studiu recent arată că 30% dintre copii consumă produse cu zahăr încă din primul an de viață, iar 53% dintre ei consumă dulciuri procesate și dulciuri preparate în casă, potrivit unui sondaj realizat de Almond Cake Shop.…
Adevarul
Adevarul
Adevarul
Adevarul
Adevarul
Adevarul