Viorel Răducan deţine o clinică stomatologică în oraşul Cernăuţi, și, după declanşarea războiului de către Federaţia Rusă, a decis să acorde servicii gratuite tuturor militarilor cu probleme stomatologice.
De curând, acesta a achiziţionat un autobuz, pe care l-a amenajat şi l-a transformat în clinică stomatologică pe roţi.
Săptămâna trecută, Viorel Răducan, alături de câţiva colegi de-ai săi, a urcat în autobuz şi s-a deplasat în zona Bahmut, unde a oferit consultaţii şi tratament la peste 30 de militari care luptă pe flancul estic al frontului din Ucraina…
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea