O femeie îmbrăcată ca o asistentă medicală s-a prezentat la maternitatea Spitalului San Juan de Dios din Nueva Guadalupe și i-a cerut mamei unui nou-născut să ia copilul pentru tratament, dar apoi l-a băgat într-un rucsac și a dispărut.
Totul s-a întâmplat sâmbătă de dimineață și a devenit clar că e vorba despre o răpire abia când o asistentă adevărată a ajuns în camera de spital pentru a lua copilul. Mama și-a dat seama că cea care apăruse mai devreme nu era, de fapt, angajată a spitalului. Căutările au început imediat, dar fără succes, femeia reușise să dispară rapid cu bebelușul.…
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea
Libertatea